מערכת לניטור מדיה חברתית

VIGO פנו אלינו כדי שנעזור להם לאפיין מוצר שמספק פתרון להפקת תובנות עסקיות על ידי ניטור וניתוח מידע מרשתות חברתיות.

כדי לוודא שאנחנו צועדים בדרך הנכונה במהלך האפיון, הדפסנו את הסקיצות שלנו והלכנו לבקר לקוחות פוטנציאלים. פרסנו את הדפים על השולחן והתחלנו לבצע משימות אמיתיות מהיומיום על גבי הנייר.

בשיטה זו הצלחנו מהר מאוד לקבל משוב על הפתרון שהבאנו; קיבלנו מענה לשאלות ספציפיות כמו תיעדוף של יכולות כאלה על פני אחרות, מיקום של אלמנטים על הדף לפי שכיחות הפעלה, ויכולות משלימות שלא חשבנו עליהם. צוות ויגו, שישב איתנו בחדר, קיבל מהצד שלו אישוש שאנחנו צועדים בדרך הנכונה ושיש בסיס עסקי למוצר עליו אנחנו עובדים.

החבר'ה המוכשרים בסוכנות העיצוב 507 קיבלו את האפיון והפיחו בו את שפת המותג.

אנחנו אחראים ל:

מחקר ואפיון.

מור לביא, מנכ

במקצועיות של אנשי חברת Uniq UI נתקלתי כמנהל השיווק של קבוצת יפעת בעת שעבדו על מערכת בקרת פרסום עבור חברת יפעת "בקרת פרסום". כאשר נתבקשתי להקים מחדש את זרוע הדיגיטל של הקבוצה ועלה צורך באפיון מערכת חדשה, היה זה טבעי לפנות אליהם.
האתגר הפעם היה ליצור מערכת העונה לצרכי לקוחות שונים בעולם המדיה החברתית, החל בסוכנויות דיגיטל, דרך מנהלי מותגים ועד בעלי עסקים קטנים. לכל אחד מהם ידע, תהליכי עבודה ותדירות שימוש שונים. מעבר לכך, עולם המדיה החברתית הינו בתולי ומרבית הגופים בישראל טרם עיצבו ובנו את האסטרטגיה שלהם במדיה זו.
יוניק יו איי ביצעו עשרות שיחות, שעות מחקר וקריאת חומרים במטרה להבין את השימושים והפונקציונאליות הנדרשים. על אף העובדה כי אני כלקוח הגעתי במצב מגובש, ההמלצות שיוניק יו איי גיבשו ייצרו מוצר שונה מזה שדמיינתי תחילה – כזה שהינו מקצועי יותר, נוח יותר ונכון יותר. כאשר לקוחות הקצה, שחלקם אף שותפו בתהליך, ראו את התוצר הסופי הם שאלו: "איפה חותמים?".

מור לביא, מנכ"ל, VIGO