לפעמים נדמה שכבר הרגלנו את עצמנו לרעיון שיש ממשקים שאנחנו פשוט צריכים להתרגל אליהם ולקבל אותם כמו שהם. חבר קבוע ברשימה הזו, הוא כנראה אתר קופת החולים שלך. בחודשים האחרונים עובד צוות מיוחד ביוניק יו איי על פרוייקט יזום וחשאי שבא לתת מענה לתחום שבו נראה לעיתים, שהמשתמש לא עומד במרכז.

כולנו משתמשים בשירותי הבריאות של קופות החולים לפחות מדי פעם (ובהזדמנות זו נאחל לכם הרבה בריאות וחמסה חמסה). כולנו קובעים תור אצל הרופא בדרך בה אתר הקופה מאפשר לנו ומקבלים מרשם בדיוק באופן שבו הקופה מכתיבה.

שימוש בשירותים הכל כך נפוצים הללו בקופות החולים השונות, הוא שגרם לנו להבין שמדובר בתחום שלא מקבל מקבל מענה הולם. משתמשים אחרים עשויים להתעלם מהבעיות או להתלונן קצת ולהמשיך הלאה. אנחנו ביוניק יו איי הרגשנו שיש לנו את האחריות ואת היכולת לדמיין שירותים דיגיטליים טובים יותר מאלו הקיימים היום. אז איך אנחנו היינו עושים את זה אחרת?

זו השאלה שהובילה אותנו לפרוייקט 'איתנית' – קופת החולים שאנחנו היינו רוצים להיות חברים בה. הפרוייקט מציע קונספט חדש לשירות הדיגיטלי של קופות החולים בארץ, אשר מתבסס על טכנולוגיה זמינה ועל מידע שכבר קיים ברשות קופות החולים. הקונספט שומר על מראה דומה בכל המכשירים וסובב סביב פרסונות ותסריטי משתמש נפוצים שעלו במחקר. פרוייקט 'איתנית' הוא הניסיון שלנו ליצור חווית משתמש אחידה והמשכית לאורך המפגש של הלקוח עם קופת החולים שלו.

צפו בסרטון ההדמיה שהכנו וקראו על תהליך העבודה בעמוד הפרויקט.

casestudy_video2 copy

 

שייך לנושאים: ,