עמודי נחיתה (Landing Pages) הם המונח המקצועי לעמודים שאליהם אתם מגיעים (בדרך-כלל) מקישורי פרסומת כאלה ואחרים. הפרסומות יכולות להיות בבאנרים – פרסומות רגילות באתר, ב"קישורים ממומנים" בתוצאות החיפוש או ב"תוצאות אורגניות" (תוצאות חיפוש רגילות). זהו סוג מיוחד של עמודים שמטרתו אחת: לגרום לכם לעשות משהו, בדרך-כלל משהו אחד מאוד ספציפי, שהחברה שבנתה את הדף רצתה שתעשו. לרוב ה"משהו אחד" הזה יהיה למסור את הפרטים שלכם (שם וטלפון או אימייל), אבל זה יכול להיות גם משהו אחר, כמו להוריד תוכנה, להשתתף בסקר, או לקרוא על מבצע מיוחד. העבודה של תמיר כהן מקומפיוקול, איתו שוחחתי בפרק הזה של הפודקאסט, היא לגרום לכם לעשות את ה"משהו אחד" הזה.

buttonדיברנו על מושגי היסוד של התחום עמוד נחיתה והמרה, ותמיר נתן הרבה טיפים שימושיים שבוודאי יעזרו לכל מי שמכין עמודים כאלה. נהניתי וגם למדתי. מקווה שתהנו להאזין.

כדי להאזין לפרק (30:27 דקות)

אפשר להוריד את הפרק (12.8MB), להאזין לו באייטיונז, או באתר – בסוף הדף יש נגן כסוף.

קישורים שהוזכרו בפרק

  • WhichTestWon – מאפשר לכם לבדוק את הכישורים שלכם בעיצוב עמודי נחיתה. האתר מציג שתי אפשרויות שנבדקו כבר מול קהל אמיתי, ונותן לכם לנחש מי מהן הצליחה יותר. הוא גם מנסה לתת השערות לגבי כל אחת מהאפשרויות שהצליחו, מה גרם לה להצליח.
  • (זהירות, ספוילר!) הדוגמה מתוך האתר WhichTestWon שמציגה תמונה של מומחה – שדווקא הורידה אחוזי המרה לעומת הגירסה ללא התמונה.
  • פוסט על שיפור אחוזי ההמרה ב-37signals בבלוג שלהם.

אינדקס נושאים וזמן בפרק

3:30 מה זאת המרה?
5:00 על השינוי שהרשת עברה בשנים האחרונות
7:30 מה זה עמוד נחיתה ומה מייחד אותו ואת חוויית השימוש בו?
11:00 מה צריך להיות בעמוד נחיתה ומה הוא צריך להכיל?
16:30 איך לחזק את תחושת הביטחון של המשתמש בעמוד נחיתה?
18:00 על Split Test והאתר whichtestwon
19:45 תהליך האופטימזיציה של עמוד נחיתה
24:00 סיפור מקרה מאתר תכשיטים.
25:00 עוד טיפים לאופטימזציה של עמודי נחיתה

הרשמה לפודקאסט

יש לפודקאסט RSS Feed משלו וגם מקום ב-iTunes Store. אם אתם משתמשים ב-iPod או ב-iPhone תוכלו לעשות מנוי ב-iTunes ולהוריד את הפרקים אוטומאטית ברגע שהם מתפרסמים.

כדי להאזין, תלחצו כאן למטה: